אנחנו אוהבים, מתאהבים, בוחרים בן זוג ואחרי מספר שנים "נטרפים" על בסיס קבוע בגין אותם הרגלים ועל אותן תכונות, ובשל ויכוחים על דברים "עקרוניים" שפשוט מקלקלים הכול.

האם שגינו בבחירה? האם זו המציאות אצל כולם, או שאנחנו מפספסים משהו בסיסי, עמוק ומשמעותי?

סדנת בן הזוג כמראה חושפת בצורה פשוטה ומופלאה את הסיבות האמיתיות למתחים הקבועים בבית סביב אותם נושאים – ואת הדרך יוצאת הדופן לפתרונם. זוהי סדנה עוצמתית, חדה וברורה, המאפשרת לכל אדם להבין מהי הסיבה האמיתית לקושי הקבוע שהוא חווה מול בן הזוג שלו, ומהי הדרך למנף את הקשר לדרך חדשה שתשפיע על כל יושבי הבית.

קבוצה קטנה
5 מפגשים שבועיים
4 שעות כל מפגש

סדנת בן הזוג כמראה מתמקדת ברעיון כי  בבחירת בן או בת הזוג שלנו ישנם אלמנטים  נסתרים ולא מודעים והם אלו שמביאים בסופו של דבר לקשיים המתפתחים בקשר. 

הנחת העבודה בסדנא היא כי בן הזוג אותו בחרנו נבחר בין היתר מעצם היותו מראה לחלקים עמוקים ולא מודעים בתוכנו  הדורשים יחס ותיקון. חלקים אלו כשאינם מקבלים את תשומת הלב הנדרשת גורמים בסופו של דבר לשחיקתה של מערכת היחסים ואף לשבר. 

למעשה אנו מאמינים כי רוב הקונפליקטים בזוגיות ורוב הגרושים הינם תולדה של מערכת השתקפויות שלא טופלה כראוי.

לימוד תאורטי מעמיק
תרגול מרתק ובלתי מתפשר
דרך בהירה וישימה לשינוי

ההשתקפות הינה מעין טקס ההולך ומעצים את עצמו ככל שהקשר מתמשך. אנו נופלים שוב ושוב לאותם הבורות. הכעס על אותם הדברים גדל והאצבע המאשימה מופנית ביתר שאת אל האחר.

בסדנת בן הזוג כמראה מוכחת הנחת ההשתקפויות הלכה למעשה. אנו עוזרים לכל אחד מהמשתתפים להבין לעומק את העקרונות המנחים של המודל ולאחר מכן לגלות את מהות המראה שבן או בת הזוג מהווה עבורו  ומה עליו לעשות על מנת להפסיק אותה. 

ברגע שפעולה זו מתרחשת. מערכת היחסים "שוברת" למעשה את המראה הפועלת בה והטיקסיות של הקונפליקטים נעצרת. ברוב המקרים הבנת ההשתקפות מאפשרת לבני הזוג להתחיל בתהליך מהיר מאוד של צמיחה. אישית וזוגית.

בסדנא נלמדים במליאה המודלים העיקריים של בית הספר למנהיגות תודעתית ונערכים בה תרגולים רבים, הן במליאה והן בקבוצות קטנות מול המנחה.
    ©2022 כל הזכויות שמורות לטל בשן - בית הספר למנהיגות תודעתית

    התחברות מנחים

    Forgot your details?